Rally Resultater 2013

Border Collie Klubben, Sorø, 09.02.2013

Dommer: Johanna Allanach (Rally-C)/Frank Kuhfeld
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 74 100
DK00736/2010 Novazsazsa Groenendael Ulla Høm Rally-E Bestået 92 100
DK16114/2009 Hope Van Het Groot Wezenland Malinois Lars Hindsgaul Rally-Ø Bestået 80 100 Rally Øvet mester
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-B Bestået 86 100 Rally Begynder mester

Nr. Broby Agilityforening, Vissenbjerg, 10.02.2013

Dommer: Pia Johnsen
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 84 100
DK00736/2010 Novazsazsa Groenendael Ulla Høm Rally-E Bestået 77 100

Nr. Broby Agilityforening, Vissenbjerg, 10.02.2013

Dommer: Pia Hansen-Schwartz
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 87 100
DK00736/2010 Novazsazsa Groenendael Ulla Høm Rally-E Bestået 3 97 100 2. pind

Sydkystens Hundeskole, Køge, 31.03.2013

Dommer: Frank Kuhfeld
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-Ø Bestået 93 100 Nr. 3

DKK Kreds 4, Christiansfeld 07.04.2013

Dommer:  Trine Dyrgaard
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 96 100
DK00736/2010 NovaZsaZsa Groenendael Ulla Høm Rally-E Bestået 93 100

Ribe Hundevenner, Gredstedbro 20.04.2013

Dommer:  Helle Gadeberg
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 96 100
DK00736/2010 NovaZsaZsa Groenendael Ulla Høm Rally-E Bestået 84 100

DKK Kreds 1, Ølstykke, 14.04.2013

Dommer: Pia Hansen-Schartz/Pia Johnsen
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Susse Strandby Rally-E Bestået 84 100
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinos Tom Weye Rally-E Bestået 76 100
DK10671/2008 Heierås Izy Tervueren Karin Amorsen Rally-Ø Bestået 95 100
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-Ø Bestået 83 100

SBH Kreds 1, Odense, 09.05.2013

Dommer: Trine Dyrgaard
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK21264/2008 Casa Lilja Audi Tervueren Pia van Acker Rally-C Bestået 89 100
11481/2006 Daneskjold Lilja Tervueren Pia van Acker Rally-C Ikke bestået 100
06902/2006 Girlenheim Zanthi Groenendael Charlotte Mølgaard Rally-E Bestået 90 100
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinois Tom Weye Rally-E Ikke bestået 100
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-Ø Ikke bestået 100
DK05089/2012 Isell’s Ike Malinois Flemming Larsen Rally-B Bestået 89 100

DKK Kreds 6, Åbyhøj 11.05.2013

Dommer: Frank Kuhfeld
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået  2 97 100
DK00736/2010 NovaZsaZsa Groenendael Ulla Høm Rally-E Bestået 93 100

DRK, Næstved, 25.05.2013

Dommer: Johanna Allanach
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK21264/2008 Casa Lilja Audi Tervueren Pia van Acker Rally-C Ikke bestået 100
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-Ø Bestået 81 100 Rally Øvet Mester

Collieklubben, Haarlev, 26.05.2013

Dommer: Frank Kuhfeld
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 77 100
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinos Tom Weye Rally-E Bestået 3 91 100
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-E Ikke bestået 100
DK16114/2009 Hope v.h. Groot Wezenland Malinois Lars Hindsgaul Rally-E Ikke bestået 100

Hvalsø Hundevenner, Hvalsø 01.06.2013

Dommer:  Trine Dyrgaard
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 86 100
DK00736/2010 NovaZsaZsa Groenendael Ulla Høm Rally-E Bestået 98 100  Dansk Rally Champion

DKK Vejen, 16.06.2013

Dommer:  Pia Hansen-Schwartz
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK20666/2009 Casfan Kito Kavil Tervueren Annelise Sindalsen Rally-B Bestået 89 100
DK05089/2012 Isell’s Ike Malinois Flemming Larsen Rally-B Bestået 1 100 100 Rally Begynder Mester

DKK Vejen, 16.06.2013

Dommer:  Johanna Allanach
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK20666/2009 Casfan Kito Kavil Tervueren Annelise Sindalsen Rally-Ø Bestået 84 100
DK05089/2012 Isell’s Ike Malinois Flemming Larsen Rally-B Bestået 3 92 100

SBH Træf, Horsens, 04.08.2013

Dommer: Pia Hansen-Schwartz
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 1 85 100
16426/2006
Fabrizio di Scottatura Tervueren Hanne Gjerulff Kristensen Rally-C Bestået 3 78 100
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Susse Strandby Rally-C Bestået 76 100
DK21264/2008 Casa Lilja Audi Tervueren Pia van Acker Rally-C Ikke bestået 100
DK23237/2007 Belgerac Gandhi Groenendael Gitte Hansen Rally-E Bestået 1 94 100
DK16203/2009 Jatoba Red Fabulous Bell Tervueren Winie Petersen Rally-E Bestået 2 93 100
00861/2005 Es-Flindtto’s Era Malinois Gitte Fischer Rally-E Bestået 78 100
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinos Tom Weye Rally-E Bestået 70 100
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-E Ikke bestået 100
DK16114/2009 Hope v.h. Groot Wezenland Malinois Lars Hindsgaul Rally-E Ikke bestået 100
DK05089/2012 Isell’s Ike Malinois Flemming Larsen Rally-Ø Bestået 1 99 100
DK20666/2009 Casfan Kito Kavil Tervueren Annelise Sindalsen Rally-Ø Ikke bestået 100
DK00735/2010 Holly Groenendael Heidi Nielsen Rally-B Bestået 1 96 100
19987/2003 Hugofridabanditboss Tervueren Anne Rath Petersen Rally-B Bestået 89 100
DK09130/2012 Vom Hunderath Lotus Tervueren Anne Rath Petersen Rally-B Bestået 70 100
DK09136/2012 Vom Hunderath Viola Tervueren Anne Rath Petersen Rally-B Ikke bestået 100
DK12563/2012 Daneskjold Cee Cee Malinois Gitte Fischer Rally-B Ikke bestået 100

SBH Træf, Horsens, 04.08.2013 SBH Danmarksmesterskab

Dommer: Pia Hansen-Schwartz
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Susse Strandby SBH DM Bestået 1 93 100 SBH Danmarksmester 2013
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm SBH DM Bestået 2 85 100
16426/2006 Fabrizio di Scottatura Tervueren Hanne Gjerulff Kristensen SBH DM Bestået 3 81  100
00861/2005 Es-Flindtto’s Era Malinois Gitte Fischer SBH DM Bestået 72 100
DK00735/2010 Holly Groenendael Heidi Nielsen SBH DM Ikke bestået 100
19987/2003 Hugofridabanditboss Tervueren Anne Rath Petersen SBH DM Ikke bestået 100
DK09130/2012 Vom Hunderath Lotus Tervueren Anne Rath Petersen SBH DM Ikke bestået 100

DKK Kreds 11, Varde, 25.08.2013

Dommer: Helle Gadeberg
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK05089/2012 Isell’s Ike Malinois Flemming Larsen Rally-Ø Bestået 77 100  

SBH Kreds 3, Måløv, 14.09.2013

Dommer: Frank Kuhfeld
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 2 99 100
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Susse Strandby Rally-C Bestået 84 100
DK10671/2008 Heierås Izy Tervueren Karin Amorsen Rally-E Bestået 98 100 1. pind
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinois Tom Weye Rally-E Bestået 87 100

SBH Kreds 3, Måløv, 15.09.2013

Dommer: Frank Kuhfeld
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 1 98 100 Rally Super Champion
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Susse Strandby Rally-C Bestået 2 96 100
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinois Tom Weye Rally-E Bestået 2 95 100 1. pind
DK23237/2007 Belgerac Gandhi Groenendael Gitte Hansen Rally-E Bestået 3 89 100

DKK Kreds 3, Årslev, 15.09.2013

Dommer: Helle Gadeberg
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
06902/2006 Girlenheim Zanti Groenendael Charlotte Mølgaard Rally-E Bestået 89 100
DK05089/2012 Isell’s Ike Malinois Flemming Larsen Rally-Ø Bestået 95 100
DK15281/2011 Ollegaarden’s Qooper of O’Shaya Tervueren ? Rally-B Bestået 80 100

Karlebo Ivrige Poter, Kokkedal, 28.09.2013

Dommer: Pia Hansen-Schwarz
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået ? 100  
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinois Tom Weye Rally-E Bestået 83 100

Samsø Islandske Fårehundeklub, Samsø, 18.10.2013

Dommer: Lone Sommer
Reg. nr. Navn Fører Race Klasse Præmiering Point total Max. point
00861/2005 Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer Malinois Rally-E Bestået 97 100

Samsø Islandske Fårehundeklub, Samsø, 18.10.2013

Dommer: Johanna Allanach
Reg. nr. Navn Fører Race Klasse Præmiering Point total Max. point
00861/2005 Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer Malinois Rally-E Bestået 95 100

SBH Kreds 6, Strøby, 23.11.2013 (Prøven tæller til Årets Rallyhund 2014)

Dommer: Frank Kuhfeld
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Susse Strandby Rally-C Bestået 1 97 100 Superpind
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Rally-C Bestået 92 100
DK23237/2007 Belgerac Gandhi Groenendael Gitte Hansen Rally-E Bestået 1 98 100 Ny Dansk Rally Champion
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinois Tom Weye Rally-E Bestået 95 100 2. pind
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-E Bestået 80 100
DK18113/2013 Dustar Angeleyes Angie Tervueren Tonny Bovien Rally-B Bestået 3 98 100
DK14572/2008 Unique Ami Tiva Tervueren Vibeke Stadager Rally-B Bestået 90 100

Sydkystens Hundeskole, Greve, 31.12.2013 – prøve 1 (Prøven tæller til Årets Rallyhund 2014)

Dommer: Conni Hansen
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK16114/2009 Hope van het Groot Wezenland Malinois Lars Hindsgaul Rally-E Bestået 83 100
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-E Bestået 83 100

Sydkystens Hundeskole, Greve, 31.12.2013 – prøve 2 (Prøven tæller til Årets Rallyhund 2014)

Dommer: Paul Lysholdt
Reg.nr. Navn Race Fører Klasse Præmiering Placering Point total Max. Point
DK20824/2007 Belgross Petit Fleur Malinois Tom Weye Rally-E Bestået 96 100 Ny Dansk Rally Champion
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Malinois Pia van Acker Rally-E Bestået 81 100
DK16114/2009 Hope van het Groot Wezenland Malinois Lars Hindsgaul Rally-E Bestået 77 100