Rally resultater 2011

Februar

Border Collie Klubben, Sorø, den 19. februar 2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Boston Hanne Schrøder Rally-C I.B. Ikke bestået
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-E 84/100 Bestået
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-E 95/100 Bestået, nr. 2, 2. cert.

Spaniel Klubben Region 2, Ll. Skensved, den 26. februar 2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Aabo’s Bianca Pia Møgelvang Rally-Ø I.B. Ikke bestået
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-E 82/100 Bestået
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-E 97/100 Bestået, nr. 1, Ny Dansk Rally Champion 

April

Taastrup Agility Klub, 09.04.2011

Dommer: Pia Hansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
NovaZsaZsa Ulla Høm Rally-B 83/100 Bestået
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-Ø 90/100 Bestået
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-E 73/100 Bestået
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-C I.B. Ikke bestået

Slagelse Hundesport, 16.04.2011

Dommer: Johanna Allanach
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Lajean’s Fylke of Groa Bente Kinch Rally-B 100/100 Rally Begynder Mester, 2. vinder
Cheri Birgit Kristensen Rally-B 97/100 Bestået
Holly Heidi Nielsen Rally-B 96/100 Bestået

 

DKK Kreds 1, Ølstykke, 17.04.2011

Dommer: Frank Kuhfeld/Pia Hansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen Rally-B 97/100 Bestået, 4. vinder
Heierås Izy Karin Amorsen Rally-B 96/100 Bestået
Es-Flindttos Era Gitte Fischer Rally-E 95/100 Ny Dansk Rally Champion

 

DcH Humlebæk, 21.04.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-E 93/100 Bestået
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-C I.B. Ikke bestået

 

Maj

DKK Hillerød, 07.05.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad Rally-B 100/100 Rally Begynder Mester
Novazsazsa Ulla Høm Rally-B I.B. Ikke bestået
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-Ø 86/100 Rally Øvet Mester

DKK Hillerød, 08.05.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zika-Nevada of Aura Jette Blixt Rally-B 96/100 Bestået, 3. vinder

 

SBH Kreds 3, Måløv, 15.05.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Jatoba Red Fabulous Bell Winie Petersen Rally-B 100/100 Rally Begynder Mester, 2. vinder
Belsique’s Zika-Nevada of Aura Jette Blixt Rally-B 100/100 Rally Begynder Mester, 3. vinder
Fabrizio Di Scottatura Hanne Gjerulff Kristensen Rally-B 96/100 Bestået
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen Rally-B 90/100 Bestået
Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Mette Lorentzen Rally-B 90/100 Bestået
Holly Heidi Nielsen Rally-B 90/100 Bestået
NovaZsaZsa Ulla Høm Rally-B 78/100 Bestået
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad Rally-Ø I.B. Ikke bestået
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-E 93/100 Bestået, 2. vinder
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-E 85/100 Bestået
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-C 72/100 Bestået, 2. vinder

 

KHKG Hørsholm, 22.05.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad Rally-Ø 84/100 Bestået, nr. 4

 

Dansk Collie Klub, Køge, 28.05.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Fabrizio Di Scottatura Hanne Gjerulff Kristensen Rally-B 94/100 Beståt
Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Mette Lorentzen Rally-B 97/100 Bestået
NovaZsaZsa Ulla Høm Rally-B 92/100 Bestået, Rally Begynder Mester
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-E 86/100 Bestået

 

Juni

Sydkystens Hundeskole, Køge, 12.06.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Mette Lorentzen Rally-B 95/100 Bestået, Rally Begynder Mester

Slagelse Hundesport, 13.06.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Lajean’s Fylke of Groa Bente Kinch Rally-Ø 93/100 Bestået

Dansk Kennel Klub, Albertslund, 18.06.2011

Dommer: Trine Dyrgaard
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
NovaZsaZsa Ulla Høm Rally-Ø 89/100 Bestået
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-E 98/100 Bestået, 2. vinder, 1. cert.

 

Old English Sheepdog klubben, Lyngby, 25.06.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Mette Lorentzen Rally-Ø 84/100 Bestået
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-E 95/100 Bestået, 3. vinder, 2. cert.

 

August

SBH Træf 2011, Them, 07.08.2011, dommer Trine Dyrgaard

Regnr. Navn Rase Fører`s navn Klasse Point Placering Bestået
DK21259/2008 Casa Lilja Amanda Tervueren Rasmussen, Jørgen BEG.KL. 100 1 Ja – Rally Begynder Mester
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Strandby, Birgit Susse BEG.KL. 99 2 Ja
09071/2006 De Fait Ami Bounty Groenendael Gitte Fischer BEG.KL. 98 3 Ja
DK02822/2010 Boholdt Yesterday Malinois Enevoldsen, Yanne BEG.KL. 96 4 Ja
16426/2006 Fabrizio Di Scottatura Tervueren Kristensen, Hanne Gjerulff BEG.KL. 95 5 Ja – Rally Begynder Mester
DK00733/2010 Cheri Groenendael Kristensen, Birgit Susanne BEG.KL. 93 6 Ja – Rally Begynder Mester
DK14566/2009 Ollegaarden’s Pica Of O’shaya Groenendael Christina Gulløv BEG.KL. 88 7 Ja
11977/2005 La Fabella’s Etta Of Bandit Tervueren Zeberg, Linda BEG.KL. 86 8 Ja
DK00735/2010 Holly Groenendael Nielsen, Heidi BEG.KL. 75 9 Ja
DK14726/2008 Sunred’s Chief Willi V. Quint Laekenois Andersen, Bente BEG.KL 71 10 Ja
Regnr. Navn Rase Fører`s navn Klasse Point Placering Bestået
DK05055/2010 Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Tervueren Lorentzen, Mette ØVET.KL. 98 1 Ja
06902/2006 Girlenheim Zanti Groenendael Hansen, Charlotte Mølgaard ØVET.KL. 97 2 Ja
DK00736/2010 Novazsazsa Groenendael Høm, Ulla Høgsted ØVET.KL. 94 3 Ja
DK05054/2010 Belsique’s Zika-Nevada Of Aura Groenendael Blixt, Jette ØVET.KL. 89 4 Ja
DK05053/2010 Belsique’s Ziva-Nevada Of Aura Groenendael Mulvad, Helle ØVET.KL. 87 5 Ja
Regnr. Navn Rase Fører`s navn Klasse Point Placering Bestået
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm EKSP.KL. 98 1 Ja, 2. cert.
11481/2006 Daneskjold Lilja Tervueren Acker, Pia van EKSP.KL. 96 3 Ja – Ny Dansk Rally Champion
00861/2005 Es-Flindtto’s Era Malinois Fischer, Gitte EKSP.KL. 98 2 Ja
19634/2006 Ollegaarden’s O’gaia Of O’shaya Groenendael Allan Carlsen EKSP.KL 95 4 Ja, 1. cert.
Regnr. Navn Rase Fører`s navn Klasse Point Placering Bestået
03056/2005 Boston Malinois Hanne Schrøder CHAM.KL. 90 1 Ja
DK21264/2008 Casa Lilja Audi Tervueren Acker, Pia van CHAM.KL. I.B. Nej

 

Regnr. Navn Rase Fører`s navn Klasse Point Placering
DK21259/2008 Casa Lilja Amanda Tervueren Rasmussen, Jørgen Åben 100 1 SBH Rally Danmarksmester 2011
00861/2005 Es-Flindtto’s Era Malinois Fischer, Gitte Åben 100 2
21236/2005 A-Te-Ell’s Madame Viola Groenendael Ulla Høm Åben 99 3
09071/2006 De Fait Ami Bounty Groenendael Gitte Fischer Åben 99 4
04179/2005 Eternity’s Saga Groenendael Strandby, Birgit Susse Åben 98 5
DK05055/2010 Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Tervueren Lorentzen, Mette Åben 98 6
11977/2005 La Fabella’s Etta Of Bandit Tervueren Zeberg, Linda Åben 97 7
16426/2006 Fabrizio Di Scottatura Tervueren Kristensen, Hanne Gjerulff Åben 97 8
DK05053/2010 Belsique’s Ziva-Nevada Of Aura Groenendael Mulvad, Helle Åben 97 9
19634/2006 Ollegaarden’s O’gaia Of O’shaya Groenendael Allan Carlsen Åben 97 10
11481/2006 Daneskjold Lilja Tervueren Acker, Pia van Åben 95 11
DK00736/2010 Novazsazsa Groenendael Høm, Ulla Høgsted Åben 92 12
06902/2006 Girlenheim Zanti Groenendael Hansen, Charlotte Mølgaard Åben 91 13
DK05054/2010 Belsique’s Zika-Nevada Of Aura Groenendael Blixt, Jette Åben 91 14
DK02822/2010 Boholdt Yesterday Malinois Enevoldsen, Yanne Åben 88 15
03056/2005 Boston Malinois Hanne Schrøder Åben 80 16
DK14566/2009 Ollegaarden’s Pica Of O’shaya Groenendael Christina Gulløv Åben 75 17
DK00735/2010 Holly Groenendael Nielsen, Heidi Åben 75 18
DK21264/2008 Casa Lilja Audi Tervueren Acker, Pia van Åben 70 19

 

Lille Skensved, 21.08.2011

Dommer: Johanna Allanach
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Mette Lorentzen Rally-Ø 95/100 Bestået – Rally Øvet Mester
Nova Zsa Zsa Ulla Høm Rally-Ø 81/100 Bestået – Rally Øvet Mester
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-C I.B. Ikke bestået
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-C I.B. Ikke bestået

 

DKK DM Allinge, 27. august 2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer Rally-E 86/100 Nr. 11
Heierås Izy Karin Amorsen Rally-B 100/100 Danmarksmester!

 

DKK Kreds 8 Allinge, 28. august 2011

Dommer: Pia Hansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Heierås Izy Karin Amorsen Rally-B 99/100 Bestået, nr. 2

 

September

Slagelse Hundesport, Tjæreby, 04.09.2011

Dommer: Pia Johnsen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-C 76/100 Bestået, nr. 5
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-C I.B. Ikke bestået
Fabrizio di Scottatura Hanne Gjerulff Kristensen Rally-Ø 89/100 Bestået, nr. 4
Lajean Fylke of Groa Ole Christiansen/Bente Kinch Rally-Ø 81/100 Bestået, nr. 5
Cheri Birgit Kristensen Rally-Ø I.B. Ikke bestået
Holly Heidi Nielsen Rally-B 83/100 Bestået, nr. 5

 

Amagerland, Dragør, 10.09.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Nova Zsa Zsa Ulla Høm Rally-E 85/100 Bestået

 

Spanielklubben, Herfølge, 11.09.2011

Dommer: Johanna Allanach
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
De Fait Ami Bounty Gitte Fischer Rally-B 98/100 Bestået, nr. 1

 

Sorø, 24.09.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Lajean Fylke of Groa Ole Christiansen/Bente Kinch Rally-Ø 83/100 Bestået, Rally Øvet Mester

 

Oktober

SBH Kreds 3 Måløv, 01.10.2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belgerac Gandhi Ulla Høm Rally-B 100/100 Bestået, nr. 1, Rally Begynder Mester
Aura di Terra Luna Helle Mulvad Rally-B 96/100 Bestået, nr. 2
De Fait Ami Bounty Gitte Fischer Rally-B 94/100 Bestået, nr. 3, Rally Begynder Mester
Belgross Petit Fleur Tom Weye Rally-B 91/100 Bestået, nr. 4
Holly Heidi Nielsen Rally-B I.B. Ikke bestået
Gilean’s Pinot Noir Gry Kjærulff Rally-B I.B. Ikke bestået
Fabrizio di Scottatura Hanne Gjerulff Kristensen Rally-Ø 93/100 Bestået, nr. 1
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad Rally-Ø 85/100 Bestået, nr. 2, Rally Øvet Mester
Belsique’s Zika-Nevada of Aura Jette Blixt Rally-Ø 84/100 Bestået, nr. 3
Eternity’s Saga Susse Strandby Rally-Ø 78/100 Bestået, nr. 4
NovaZsaZsa Ulla Høm Rally-E 92/100 Bestået, nr. 1
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-E 91/100 Bestået, nr. 2
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen Rally-E 91/100 Bestået, nr. 3
Ollegaarden’s O’Gaia of O’Shaya Allan Carlsen Rally-E 90/100 Bestået, nr. 4

SBH Kreds 3 Måløv, 01.10.2011 – Åben klasse

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Points/Max. Placering
Eternity’s Saga Susse Strandby 100 1
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer 100 2
De Fait Ami Bounty Gitte Fischer 100 3
Belgerac Gandhi Ulla Høm 97 4
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm 97 5
Fabrizio di Scottatura Hanne Gjerulff Kristensen 95 6
Casa Lilja Audi Pia van Acker 94 7
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad 94 8
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen 91 9
Belsique’s Zika-Nevada of Aura Jette Blixt 91 10
Daneskjold Lilja Pia van Acker 90 11
NovaZsaZsa Ulla Høm 79 12
Aura di Terra Luna Helle Mulvad 77 13
Belgross Petit Fleur Tom Weye 71 15
Holly Heidi Nielsen 65 16

DKK Kreds 1 Ølstykke, 2. oktober 2011

Dommer: Pia Hansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Placering
De Fait Ami Bounty Gitte Fischer Rally-Ø 100/100 Bestået, nr. 1, Rally Øvet Mester
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-E 95/100 Bestået,Ny Dansk Rally Champion
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad Rally-E 86/100 Bestået
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen Rally-E 85 Bestået
NovaZsaZsa Ulla Høm Rally-E 81 Bestået

Islandske fårehunde, Holbæk 8. oktober 2011

Dommer: Pia Hansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Placering
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen Rally-E 89 Bestået

DKK Kreds 6 Sabro, 23. oktober 2011

Dommer: Trine Dyrgaard
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Placering
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-C 81/100 Bestået

 

November

Shetland Sheepdog klubben, Albertslund, 12. november 2011

Dommer: Frank Kuhfeld
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Placering
Belgross Petit Fleur Tom Weye Rally-B 100/100 Nr. 3, Rally Begynder Mester
Eternity’s Saga Susse Strandby Rally-Ø 100/100 Nr. 1, Rally Øvet Mester
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen Rally-E 89/100 Bestået
Casa Lilja Audi Pia van Acker Rally-C 89/100 Bestået, nr. 2
Daneskjold Lilja Pia van Acker Rally-C I.B. Ikke bestået

 

Agility Fyn, Vissenbjerg, 13.11.2011

Dommer: Pia Hansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Placering
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-C 82/100 Bestået
Belgerac Gandhi Ulla Høm Rally-Ø 86/100 Bestået
Fabrizio di Scottatura Hanne Gjerulff Kristensen Rally-Ø 99/100 Nr. 1, Rally Øvet Mester

 

Agility Fyn, Vissenbjerg, 13.11.2011

Dommer: Trine Dyrgaard
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Placering
A-Te-Ell’s Madame Viola Ulla Høm Rally-C 90/100 Bestået
Belgerac Gandhi Ulla Høm Rally-Ø 98/100 Bestået, nr. 1
Fabrizio di Scottatura Hanne Gjerulff Kristensen Rally-E 95/100 Bestået, 1. pind

 

DKK Kreds 4, Brørup, 20.11.2011

Dommer: Pia Hansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Placering
Casfan Kito Kavil Annelise Sindalsen Rally-B 78/100 Bestået