LP-resultater 2012

Marts

Dansk Kennel Klub, Christiansfeld, 31.03.2012

Dommer: Wagn Johansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 267,5/280 1. præmie, nr. 2

April

Dansk Kennel Klub, Christiansfeld, 01.04.2012

Dommer: Palle Bergsøe
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 240,5/280 1. præmie

Dansk Kennel Klub Kreds 1, Ølstykke, 22.04.2012

Dommer: Marianne Jensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 249,5/280 1. præmie

 

Dommer: Palle Bergsøe
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen LP2 163,5/220 2. præmie

 

Maj

DKK Roskilde 05.05.2012

Dommer: Hans Ove Pedersen/Erling Olsen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen LP2 189,5/220 1. præmie
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 245,5/280 1. præmie, 2. vinder

DKK Roskilde 06.05.2012

Dommer: Hans Ove Pedersen/Wagn Johansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen LP2 194/220 1. præmie
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 239/280 1. præmie, 3. vinder

SBH Kreds 3 Måløv, 12.05.2012

Dommer: Marianne Jensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
NovaZsaZsa Ulla Høm LP2 201/220 1. præmie, 1. vinder
Heierås Izy Karin Amorsen LP3 205,5/280 2. præmie, 2. vinder

SBH Kreds 3 Måløv, 13.05.2012

Dommer Hans Ove Pedersen
NovaZsaZsa Ulla Høm LP2 191/220 1. præmie, 1. vinder
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 221/280 2. præmie, 3. vinder
Belgerac Gandhi Gitte Hansen LP Elite 272,5/320 1. præmie, 1. vinder
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP Elite 183/320

DKK Kreds 4, Esbjerg, 19.05.2012

Dommer
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 265/280 1. præmie, 3. vinder

DKK Kreds 3, Aarslev, 20.05.2012

Dommer
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 202/280 3. præmie

Juni

DKK Albertslund, 16.o6.2012

Dommer Erhardt Jørgensen
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 275/280 1. præmie

DKK Albertslund, 17.o6.2012

Dommer Erling Olsen
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 233/280 1. præmie

OES klubben, Lyngby, 30.o6.2012

Dommer Palle Bergsøe
NovaZsaZsa Ulla Høm LP2 187/220 1. præmie, 3. vinder

SBH Træf, Nykøbing Sj., 12.08.2012

Dommer: Hans Ove Pedersen
Reg.nr. Hund Fører Race Klasse Præmiering Point total Max. Point Titel
DK23237/2007 Belgerac Gandhi Gitte Hansen Groenendael LP Elite 1 278 320 DKELCH Ny Dansk Elite Lydigheds Champion
DK21259/2008 Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen Tervueren LP Elite 2 232,5 320
DK12085/2011 Jina Langu Ni Feliz Janne Kjærgaard Tervueren LP1 1 163,5 180 LP1
DK17402/2011 Isell’s Vista Pia Jepsen Malinois LP1 1 159,5 180 LP1
DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Pia van Acker Malinois LP1 1 155 180 LP1
DK16114/2009 Hope Van Het Groot Wezenland Lars Hindsgaul Malinois LP1 113 180
DK05053/2010 Belsique’s Ziva-Nevada Of Aura Helle Mulvad Groenendael LP2 1 194 220 LP2
00861/2005 Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer Malinois LP3 1 259 280
DK21264/2008 Casa Lilja Audi Pia van Acker Tervueren LP3 2 221,5 280
DK21262/2008 Casa Lilja Andy Gitte Eilstrup Tervueren LP3 2 221 280
DK00736/2010 Novazsazsa Ulla Høm Groenendael LP3 144,5 280