LP-resultater 2011

Maj

SBH Kreds 3 den 14. maj 2011

Dommer: Hans Ove Pedersen/Laila Lysdahl
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
NovaZsaZsa Ulla Høm LP1 140,5/180 2. pr.
Bästdals Iberus Carina Vienberg LP1 113/180
Tyboki’s Joy Elisabeth Vienberg LP2 143,5/220 3. pr.
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP3 270/280 1. pr., nr. 1
Maroon Aslan av Revehiet Susie Kristensen LP3 183,5/280 3. pr.

SBH Kreds 3 den 15. maj 2011

Dommer: Laila Lysdahl
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
NovaZsaZsa Ulla Høm LP1 100/180
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP3 234/280 1. pr., Ny Dansk Lydigheds Champion
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 148,5/280

Dansk Collie Klub, Køge, 28. maj 2011

Dommer: Wagn Johansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 155/280
Maroon Aslan av Revehiet Poul-Erik Olsen LP3 157,5/280

Juni

Dansk Kennel Klub, Albertslund, 19.06.2011

Dommer: Erhard Jørgensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura Mette Lorentzen LP1 166/180 1. præmie

Old English Sheepdog klubben, Lyngby, 25.06.2011

Dommer: Hans Ove Petersen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Heierås Izy Karin Amorsen LP2 213/220 1. præmie, 1. vinder

 

Juli

Dansk Kennel Klub, Vejen, 28.07.2011

Dommer: Wagn Johansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 247,5/280 1. præmie, nr. 4

Dansk Kennel Klub, Vejen, 29.07.2011

Dommer: Erhard Jørgensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 265/280 1. præmie

 

Dansk Kennel Klub, Vejen, 30.07.2011

Dommer: Wagn Johansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 226/280 2. præmie

 

Dansk Kennel Klub, Vejen, 31.07.2011

Dommer: Palle Bergsø
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 253/280 1. præmie, 2. vinder – Ny Dansk Lydigheds Champion

 

August

SBH Træf, Silkeborg, 07.08.2011

Dommer: Wagn Johansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad LP1 170/180 1. præmie, nr. 1. Vinder af SBH LP DM 2011
NovaZsaZsa Ulla Høm LP1 165/180 1, præmie, nr. 2
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 250,5/280 1. præmie, nr. 1
Casa Lilja Andy Gitte Eilstrup LP3 203/280 3. præmie, nr. 2
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 184/280 3. præmie, nr. 3
Ienla’s Q’Enzo Pia Jepsen LP3 143/280
Belgerac Gandhi Gitte Hansen LP Elite 268/320 1. præmie, nr. 1

 

DKK Varde, 20. august 2011

Dommer: Merethe Iwers
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 267/280 1. præmie, nr. 2

DKK Varde, 21. august 2011

Dommer: Merethe Iwers
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 262/280 1. præmie, nr. 2

DKK DM Allinge, 27. august 2011

Dommer: Marianne Jensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP2 201,5/220 1. præmie, nr. 5

DKK Allinge, 28. august 2011

Dommer: Palle Bergsø
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Es-Flindtto’s Era Gitte Fischer LP3 202,5/280 nr. 5

September

SBH Kreds 3, Måløv, 24.09.2011

Dommer: Wagn Johansen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Zika-Nevada of Aura Jette Blixt LP1 160,5/180 1. præmie, nr. 1
Bästdals Iberus Carina Vienberg LP1 156/180 1. præmie, nr. 2
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen LP2 178/220 2. præmie, nr. 1
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad LP2 154,5/220 3. præmie, nr. 2
NovaZsaZsa Ulla Høm LP2 149,5/180 3. præmie, nr. 3
Casa Lilja Andy Gitte Eilstrup LP3 202,5/280 3. præmie, nr. 1
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 189,5/280 3. præmie, nr. 2

Oktober

DKK Kreds 1, Ølstykke, 2. oktober 2011

Dommer: ?
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Belsique’s Ziva-Nevada of Aura Helle Mulvad LP2 179,5/220 2. præmie
Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Mette Lorentzen LP2 165,5/220 2. præmie