LP-resultater 2010

April

DKK Ølstykke April 2010

Dommer: Erling Olsen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Heierås Izy Karin Amorsen LP1 169 1. pr.

Maj

SBH Kreds 3 den 8. maj 2010

Dommer: Hans Ove Pedersen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Tyboki’s Joy Elisabeth Vienberg LP1 142,5/180 2. pr.
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP2 207,5/220 1. pr., nr. 1
Casa Lilja Andy Gitte Eilstrup LP2 192,5/220 1. pr., nr. 2
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP2 190/220 1. pr., nr. 3
Heierås Izy Karin Amorsen LP2 160,5 2. pr.
Boston Hanne Schrøder LP3 256,5/280 1. pr., nr. 1
Maroon Aslan av Revehiet Poul-Erik Olsen LP3 206/280 2. pr.

DKK Albertslund den 29. maj 2010

Dommer: Erhard Jørgensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Boston Hanne Schrøder LP3 240,5/280 1. pr.

Juni

Dansk Collie Klub, Fensmark den 12. juni 2010

Dommer: Palle Bergsø
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Boston Hanne Schrøder LP3 245,5/280 1. pr., Dansk Lydigheds Champion

 

Juli

Old English Sheepdog Klubben, Lyngby den 10. juli 2010

Dommer: Laila Lysdahl
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
O’Shaya Bergerac de Hu Christina Hedal Gulløv LP3 214/280 2. pr.
Dommer: Hans Ove Pedersen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP3 222,5/280 2. pr.

DKK Kreds 4, den 1. august 2010

Dommer: Erhard Jørgensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Boston Hanne Schrøder LP3 245,5/280 1. pr.

 

August

KHKG, Bøsøre den 1. august 2010

Dommer: Erhard Jørgensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
O’Shaya Bergerac de Hu Christina Hedal Gulløv LP3 239/280 1. pr., 1. vinder

SBH Træf, St. Heddinge den 8. august 2010

Dommer: Erling Olsen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
De Fait Ami Bounty Pia Selmann LP3 261,5/280 1. pr., 1. vinder
Maroon Aslan av Revehiet Poul-Erik Olsen LP3 114/280
O’Shaya Bergerac de Hu Christina Hedal Gulløv LP3 152,5/280
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 109/280
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP3 174/280
Boston Hanne Schrøder LP3 186/280 3. pr.
Aabo’s Bianca Pia Møgelvang LP1 109/180
Eternity’s Saga Susse Strandby LP Elite 170/320

Tollerklubben, Vallensbæk den 21. august 2010

Dommer: Hans Ove Pedersen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
O’Shaya Bergerac de Hu Christina Hedal Gulløv LP3 232/280 1. pr., 2. vinder

September

SBH Kreds 3, Måløv, den 25. september 2010

Dommer: Palle Bergsø
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Lundin Loyalty Tangah By Aicha Henriette Gielov LP1 149,5/180 2. pr., nr. 2
Team-Ami Obama Blue Birgit Elvang LP1 109,5/180
De Fait Ami Bounty Pia Selmann LP3 250,0/280 1. pr., nr. 1
O’shaya Bergerac De Hu Christina Gulløv LP3 226,5/280 2. pr., nr. 2
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP3 192,5/280 3. pr.
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 81,0/280
SBH Kreds 3, Måløv, den 26. september 2010
Dommer: Palle Bergsø
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
Aabo’s Bianca Pia Møgelvang LP1 167,5/180 1. pr., nr. 1
Jatoba Black Rex Of Vanessa Bettina Larsen LP1 113,0/180 -, nr. 2
Heierås Izy Karin Amorsen LP2 182,5/220 1. pr., nr. 1
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP2 153,5/220 3. pr., nr. 2
O’shaya Bergerac De Hu Christina Gulløv LP3 238,0/280 1. pr., nr. 1 – Ny Dansk Lydigheds Champion
De Fait Ami Bounty Pia Selmann LP3 233,5/280 1. pr.
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP3 232,0/280 1. pr., nr. 3
Maroon Aslan Av Revehiet Poul-Erik Olsen LP3 177,0/280
Casa Lilja Andy Gitte Eilstrup LP3 122,0/280
De Fait Ami Bounty Pia Selmann LP3 233,5/280 1. pr.
Eternity’s Saga Susse Strandby LP Elite 211,5/320 3. pr., nr. 1

DKK, Albertslund den 18.-19. september 2010

Dommer: Hans Ove Pedersen og ?
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
De Fait Ami Bounty Pia Selmann LP3 233,5/280 1. pr.
De Fait Ami Bounty Pia Selmann LP3 234/280 1. pr. – Ny Dansk Lydigheds Champion

DSS, Haarlev den 5. september 2010

Dommer: Bruno Christensen
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
O’Shaya Bergerac de Hu Christina Hedal Gulløv LP3 214/280 2. pr.
Casa Lilja Amanda Jørgen Rasmussen LP3 209/280 2. pr.
Casa Lilja Audi Pia van Acker LP3 126,5/280

Oktober

DKK Kreds 1, Ølstykke den 10. oktober 2010

Dommer: Palle Bergsø
Hundens navn Fører Prøve Points/Max. Præmiering/Plac.
De Fait Ami Bounty Pia Selmann LP3 261,5/280 1. pr., 2. vinder