Årets Agilityhund 2017

Placering Navn Stambogsnavn AG-nr. Slutstilling
1 Flemming Hansen Daniella 02194/14 138
2 Gitte Hansen Belgerac Gandhi 23237/07 135
3 Flemming Hansen Clarissa 00734/10 108
4 Annett Jørgensen Finn Noir Miracle 10894/14 90
5 Jette Blixt/Allan Carlsen Eternity’s Herah 11605/12 74
6 Kjeld Schrøder Casfan Latoyah 23370/09 20
6 Charlotte Mølgaard Finn Noir Noctuelle 16357/14 20
6 Frank Rosengaard Coer-Ami Pepsi Blue 15378/09 20
6 Amalie Redke Mocca 10038/14 20
10 Birgit Kristensen Cheri 00733/10 18
11 Johanna Andersen Eternity’s Halo 17703/13 10
11 Jørgen Schou Ollegården’s Qti of O’shaya 15276/11 10
11 Jørgen Rasmussen Casa Lilja Amanda 21259/08 10
11 Margot Pedersen Vom Hunderath Ici Ipo 18184/13 10
15 Jacob Højsgaard Isells Xtreme-Coda 14923/14 9
16 Anne Rath Petersen Vom Hunderath Viola 09136/12 8
17 Lars Hindsgaul Hope van het Groot Wezenland 16114/08 6
  Gitte Eilstrup Casa Lilja Andy 21262/08 0
  Mona Mortensen Mrs. Tuci   0
  Mette Lorentzen Belsique’s Zaga-Nevada of Aura 05055/10 0
  Pia van Acker Boholdt Zsa Zsa Gabor 10379/11 0
  Anne Rath Petersen Vom Hunderath Inga 18187/13 0

Se udregningen her

0

Årets Rallyhund 2017

Opdateret 20.11.2017

Plac. Reg.nr. Hund Fører Variant Point
1 04179/2005 Eternity’s Saga Susse Strandby Groenendael 297
2 DK07642/2012 Danrac’s Allan Doris Bønnerup Laekenois 288
3 DK17634/2014 Spicy-Vega von der Simmeringer Haide Ulla Høm Groenendael 283
4 DK19832/2015 O’Mallie v.d. Vaardekenshoeve Pia van Acker Tervueren 273
5 DK10379/2011 Boholdt Zsa Zsa Gabor Lars Hindsgaul Malinois 272
6 DK21264/2008 Casa Lilja Audi Pia van Acker Tervueren 268
7 DK16204/2009 Jatoba Red Fabulous Evita Mona Mortensen Tervueren 195
8 DK16357/2014 Finn Noir Noctuelle Charlotte Mølgaard Hansen Groenendael 190
9 DK09275/2013 Mrs. Tuci Mona Mortensen Tervueren 177
10 DK21262/2008 Casa Lilja Andy Gitte Eilstrup Tervueren 97
11 DK13959/2017 Newstory Trond Nanna Kretzschmar Rambøl Tervueren 93
12 DK17061/2012 Chantal Javi-Ami Amy Tommy Rolighed Tervueren 90
13 DK06415/2013 Heierås Nala Mai-Britt Lindevang Tervueren 77

Se udregningen her

Se regler her

0

Årets Udstillingshunde 2017

 

  22.04.2017 01.07.2017 02.07.2017 09.12.2017 i alt
GROENENDAEL          
Cichlas Nike 22 11 11 24 68
Iikka-Likka Oasis Pearl 24 7 6 22 59
Coeur-Ami Ulysses Blue 12 6 6 12 36
Mucius Fazana 13 13 7   33
Agnes 11 8 7   26
Traxa’s Gloriana 10 2 8   20
Aica   7 8   15
Blackshadow     11   11
Misty   7     7
Spicy-Vega von der Simmeringer Haide   2   2 4
           
LAEKENOIS          
Akai-San No Ko Alfred ll 24   22 24 70
           
MALINOIS          
Boholdt Zsa Zsa Gabor       24 24
Boholdt Enya 13     8 21
Boholdt Deep Purple 2       2
Beat by Sweety World of Matrix   2     2
Izzy vom Lausitzeck   2     2
           
TERVUEREN          
Jatoba Red Two Freki   22 22 2 46
Buskelunds Efez 22       22
Snestrup Hexia de Trix v. Hekla 5     13 18
Coeur-Ami Mila     8 7 15
Espero Ero Z Kovàrny   7 7   14
Yuma Venja De Conte De Fée 2     12 14
Hard Candy’s Dream ComeTrue 13       13
Traxas Fast And Furious     13   13
Jatoba Red Fabulous Joy       12 12
Jina Langu Ni Feliz       9 9
Platon De Pedra Lume 8       8
Snestrup Hercules v. Hekla 8       8
Glimbi’s Kaos V. Gaia 7       7
Hard Candy’s Even So Clever 7       7
Felice       7 7
Team-Ami Magic Jade       7 7
Glimbi’s Iza V. Chicka 6       6
Glimbi’s Kiran V. Gaia 6       6
Glimbi’s Kazi V. Gaia 2       2
Glimbi’s lzzy V. Chicka 2       2
Vom Hunderath Inga   2     2
           
Årets Belgier          
Akai-San No Ko Alfred II H 3     2 5
Iikka-Likka Oasis Pearl 4       4
Cichlas Nike        4 4
Boholdt Zsa Zsa Gabor       3 3
0

Agilityudvalget inviterer til træningssamling den 27. august

Kurset foregår i SBH Kreds 3, Måløv Byvej 276, 2760 Måløv

Program:

Morgenmad og opsætning af baner kl. 8.30.

Kursus: 9.00 – 13.00. Der er baner for både øvede og begyndere og unghunde.

Tilmeldingsfrist: mandag d. 21. august til Flemming: mail: flemming.hansen@sloek.com eller til et af de andre udvalgsmedlemmer: Annett, Anne eller Allan.

Hvilket niveau er din hund på? Øvet, begynder, unghund under 18 mdr.

Pris: 1. hund 150 kr., øvrige hunde 100 kr. Beløbet bedes overført til konto: Reg. 0573 kontonr. 4399563763

Ønsker du en sandwich, så bestil på tilmeldingen.

Skynd dig at tilmelde. Det bliver en kanon god og lærerig formiddag.

Mange hilsener

Agilityudvalget

0

Regler for udtagelse til Agility VM 2018 for Belgiske hyrdehunde

For at ansøge :
1. Ansøgerne skal være medlem af SBH i hele udtagelsesforløbet samt under deltagelsen i VM.
2. Det er en forudsætning, at hunden er DKK stambogsført og ejer/fører er dansk statsborger.
3. Det er ekvipagen der samler point, hunden kan således godt opnå point med flere førere, hver enkelt ekvipage skal dog have søgt om deltagelse på landsholdet (se punkt 4). Den fører der er tilmeldt stævnet med hunden er også den, som skal løbe med den.
4. Der skal ansøges skriftligt til formanden for SBH’s Agilityudvalg om deltagelse på landsholdet (på det udarbejdede skema). Der optjenes point fra den dato ansøgningen er modtaget i udvalget.
5. Kun ansøgere, der uden forbehold kan og vil indgå som en del af landsholdet, såvel på som udenfor banen, vil kunne komme i betragtning.
6. Tæver kan tidligst deltage til VM 16 uger efter de har født.
7. Hvis der er klaget over hund eller fører til DKK og klagen har fået medhold kan man ikke komme i betragtning til landsholdet før en eventuel straf er afviklet.

Udtagelse :
8. Udvælgelse til landsholdet vil blive foretaget ud fra de point, der er optjent ved de stævner/konkurrencer, der af agilityudvalget er udpeget som udtagelsesstævner/konkurrencer og som fremgår af SBH’s hjemmeside.
9. Der gives point blandt ansøgerne:
A. De 4 hunde med flest point udtages til hold : Der gives kun point til fejlfri hunde – 20 point til nr 1 – 18 point til nr. 2 – 16 point til nr. 3 osv. i agilityklasserne og 10 point til nr. 1 – 9 point til nr. 2 – 8 point til nr. 3 osv i springklasserne.
B. De 4 hunde som skal løbe individuelt samler point på følgende måde: tiderne korrigeres
således at 0,00 fejl ingen strafsek, 1 fejl giver 2 strafsek. 2 fejl giver 5 strafsek. 3 fejl giver 10 strafsek forudsat mindre end eller lig banetid. Hunden med hurtigste korrigeret tid får 10 point, næsthurtigste 9 point osv. En fejlfri hund med hurtigste tid får 5 bonus point.
C. Såfremt der ikke er nok ekvipager med point til holdet, vælges den højst placerede ekvipage på den individuelle liste, som ikke allerede er placeret, til at deltage på holdet. 
10. Fravalg af en eller flere blandt de 4 hunde på hver af de to lister kan kun ske i ganske særlige tilfælde, fx hvis hund eller fører bliver skadet eller syg. Et fravalg kræver i alle tilfælde en saglig, skriftlig begrundelse fra udvalget. Såfremt der opstår point lighed foretrækkes den hund med flest point i agility.
11. Reserven er den næste som ikke er blandt de 8 udtagne(liste A eller B), dvs. 2 reserver
12. Er der ikke nok hunde som har opnået point og der kan deltage, vælges de resterende hunde ud efter bedst placerede kandidater til VM deltagelse i konkurrencen om Årets AG belgier,
13. Udtages en hund med flere førere kan den kun deltage med en fører. Der kan kun opnås udtagelse med én hund. Opnår man at være blandt de otte med point nok til udtagelse med to eller flere hunde, må man vælge den hund, man ønsker at deltage med.
14. Udtagelsen sker i god tid før tilmeldingsfristen til VM og foretages af agilityudvalget. Udvalgets formand meddeler skriftligt alle ansøgere om udtagelsen senest 2 mdr. før VM starter.

VM deltagere :
15. Deltagerne forpligter sig til at deltage i hele VM, når de har accepteret udtagelsen. VM varer i henhold til de datoer annonceret på https://fmbb.net/index.ph og det vil i reglen være fra og med indmarch til og med udmarch inklusiv præmieoverrækkelse. Også selvom du eller dit hold ikke skal have præmie. Frameldes der efterfølgende, vil deltageren blive opkrævet et beløb svarende til tilmeldingsgebyret, såfremt der ikke er tale om skader eller sygdom hos hund eller fører.
16. Deltagerne skal i god tid sørge for at hunden er forsikret og vaccineret, således at den kan rejse til det land, hvor VM finder sted.
17. Deltagerne må pånær deltagergebyret selv afholde udgifter, der er forbundet med deltagelse. Dvs rejseudgifter inklusiv ophold og forplejning samt holdtøj (ca 1.000 kr).
18. Deltagerne til VM forpligter sig til at træne med hunden, så hele ekvipagen er i form op til VM stævnet.

Agilityudvalget april 2017

1

Årets LP-hund 2017

 

20.11.2017 – resultater fra 2016, der tæller til Årets Hund 2017 er taget med

Plac. Reg.nr. Hund Fører Variant Point
1 DK17634/2014 Spicy-Vega von der Simmeringer Haide Ulla Høm Groenendael 55,00
2 DK11605/2013 Eternity’s Herah Jette Blixt Groenendael 46,00
3 DK13959/2017 Newstory Trond Nanna Kretzschmar Rambøl Tervueren 40,00
4 DK15276/2011 Ollegaarden’s Qti of O’shaya Maibrit Schou Groenendael 39,00
5 DK06415/2013 Heierås Nala Mai-Britt Lindevang Tervueren 39,00
6 DK19832/2015 O’Mallie van de Vaardekenshoeve Pia van Acker Tervueren 34,00
7 DK17703/2013 Eternity’s Halo Charlotte Nørregaard Groenendael 27,00
8 DK12856/2017 Beat by Sweety World of Matrix  Gitte Eilstrup Malinois 27,00
9 DK20223/2016 Izzy vom Lausitzeck Gitte Hansen Malinois 15,00
10 DK16114/2009 Hope van het Groot Wezenland Pia van Acker Malinois 13,00
11 DK05267/2015 Team-Ami Zazzy Blue Kia Bang Rottländer Groenendael 6,00

Se udregning her

Se regler her

0

FMBB Agility VM kvalifikation – slutstilling

 

Individuel udtagelse   Slutstilling efter 25. februar
Placering Hundefører Stambogsnavn AG SP I  ALT
1 Flemming Hansen Daniella 55 33 88
2 Annett Jørgensen Finn Noir Miracle 33 19 52
3 Allan Carlsen Eternity’s Herah 9 25 34
4 Pia van Acker Boholdt Zsa Zsa Gabor 17 8 25
5 Gitte Hansen Izzy vom Lausitzeck 9 10 19
6 Anne Rath Petersen Vom Hunderath Viola 7 12 19
7 Johanna Andersen Eternity’s Halo 7 5 12
8 Frank Rosengaard Coeur-Ami Pepsi Blue   10 10
9 Nanna Kretzschmar Rambøl Newstory Trond 8 0 8
9 Johanna Andersen Newstory Trond 8   8
11 Anne Rath Petersen Vom Hunderath Inga 0 0 0
12 Amalie Redke Mocca 0 0 0
13 Charlotte Mølgaard Hansen Finn Noir Noctuelle 0   0
15 Jacob Højsgaard Isells Xtreme-Coda      
           
Holdudtagelse   Slutstilling efter 25. februar
Placering Hundefører Stambogsnavn AG SP I  ALT
Hold   Flemming Hansen Daniella 100 37 137
Hold   Allan Carlsen Eternity’s Herah 18 20 38
Hold   Anne Rath Petersen Vom Hunderath Viola 16 17 33
Hold   Annett Jørgensen Finn Noir Miracle 20   20
Reserve Pia van Acker Boholdt Zsa Zsa Gabor   10 10
  Anne Rath Petersen Vom Hunderath Inga      
  Frank Rosengaard Coeur-Ami Pepsi Blue      
  Nanna Kretzschmar Rambøl Newstory Trond      
  Amalie Redke Mocca      
  Jacob Højsgaard Isells Xtreme-Coda      
  Charlotte Mølgaard Hansen Finn Noir Noctuelle      
  Gitte Hansen Izzy vom Lausitzeck      
  Johanna Andersen Eternity’s Halo      
           
           
  Der gives kun point til fejlfrie hunde.      

Link til udregningen

0

Agility resultater Træf 2017

Spring klasse 1 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 0 25,34 0      
2 111 Jacob Højsgård Malinois coda 0 27,1 0      
3 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 5 38,9 8,9      
4 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 10 46,13 21,13      
5 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 50 0 50      
6 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
                       

Spring klasse 2 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 0 31,62 0      
2 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 34 0      
3 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 0 34,5 0      
4 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 34,88 0      
5 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 37,72 2,72      
6 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 5 32,25 5      
7 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 5 35,57 5,57      
8 117 Pia van Acker Malinois Zazia 10 35,59 10,59      
9 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 50 0 50      
10 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 50 0 50      
11 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 50 0 50      
12 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 50 0 50      
13 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 50 0 50      
                       

Spring Sandkasse 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 118 Pia van Acker Tervueren Mallie 50 0 50      
2 119 ulla schrøder Groenendael Dixie 50 0 50      
3 121 Ole Torp Aundahl Tervueren Mikkel 50 0 50      
                       

Spring Åben 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 0 30,78 0      
2 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 31,53 0      
3 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 0 31,59 0      
4 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 32,12 0      
5 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 0 32,4 0      
6 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 32,92 0      
7 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 0 38,19 1,83      
8 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 5 29,09 5      
9 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 5 34,57 5      
10 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 15 29,81 15      
11 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 50 0 50      
12 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
13 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 50 0 50      
14 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 50 0 50      
15 111 Jacob Højsgård Malinois coda 50 0 50      
16 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 50 0 50      
17 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 50 0 50      
18 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 50 0 50      
19 117 Pia van Acker Malinois Zazia 50 0 50      
                       

Agility klasse 1 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 0 35,44 0      
2 111 Jacob Højsgård Malinois coda 5 38,25 5      
3 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 10 55,44 23,44      
4 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
5 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 50 0 50      
6 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 50 0 50      
                       

Agility klasse 2 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 38,37 0      
2 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 0 42,06 0      
3 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 42,84 0      
5 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 46,19 1,19      
6 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 0 49,79 4,79      
7 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 5 38,5 5      
4 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 5 41,12 5      
8 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 5 42,03 5      
9 117 Pia van Acker Malinois Zazia 5 44,66 5      
10 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 10 37,66 10      
11 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 15 43,12 15      
12 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 10 53,25 18,25      
13 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 50 0 50      
                       

Agility sandkasse 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 119 ulla schrøder Groenendael Dixie 5 89,25 44,25      
2 118 Pia van Acker Tervueren Mallie 50 0 50      
3 121 Ole Torp Aundahl Tervueren Mikkel 50 0 50      
                       

Agility Åben 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 37,03 0      
2 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 40,66 0      
3 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 43,72 1,72      
4 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 5 38,25 5      
5 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 10 38,56 10      
6 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 10 39,78 10      
7 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 15 38,53 15      
8 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 15 39,32 15      
9 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 5 52,75 15,75      
10 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 15 49,43 22,43      
11 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 10 55,25 23,25      
12 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 15 62,28 35,28      
13 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 10 79,34 47,34      
14 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 50 0 50      
15 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
16 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 50 0 50      
17 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 50 0 50      
18 111 Jacob Højsgård Malinois coda 50 0 50      
19 117 Pia van Acker Malinois Zazia 50 0 50      
                       

Hold

                     
        AG   SP   Ialt      
3+1       Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
102 Anne Rath Petersen Viola 15,75 52,75 1,83 38,19        
106 Flemming Hansen Daniella 0 40,66 0 32,12        
108 Frank Rosengaard Pepsi 10 39,78   29,81        
100 Allan Carlsen Herah   0 0 31,59        
                27,58 264,9   1
                       
        AG   SP   Ialt      
Team Casa Lilja       Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
110 gitte eilstrup Andy 15 39,32 5 34,57        
112 Jørgen Rasmussen Amanda 10 38,56 5 29,09        
113 Lars Hindsgaul Hippie 15 38,53 0 32,4        
117 Pia van Acker Zazia   0   0        
                50 212,47   2
                       
        AG   SP   Ialt      
Kreds3 Power       Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
116 Nanna Rambøl Gisle 22,43 49,43 50 0        
101 Amalie Redke Mocca 47,34 79,34 50 0        
109 Gitte Hansen Gandhi 0 37,03 0 31,53        
104 Annett Jørgensen Mira                
                169,77 197,33   3
                       
        AG   SP   Ialt      
Flemming, Anne og Mona     Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
103 Anne Rath Petersen Inga 50 0 50 0        
107 Flemming Hansen Clarissa 5 38,25 0 30,78        
114 Mona Mortensen Tuci 23,25 55,25 50 0        
                178,25 124,28   4
                       
        AG   SP   Ialt      
Højme       Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
111 Jacob Højsgård coda   0   0        
120 yanne Enevoldsen Sazu 1,72 43,72 0 32,92        
115 Mona Mortensen Dixie 35,28 62,28 50 0        
105 Charlotte Mølgaard Nellie 50 0 50 0        
                187 138,92   5
0

Hvalpetræning i Kreds 3, Måløv

Så starter vi et nyt hvalpehold op i kreds 3. Træningen vil foregå hver søndag fra kl. 9 til kl. 11. Træningen vil strække sig over 10 gange plus en afslutningsprøve. Der vil måske i løbet af sensommeren/efteråret være enkelte søndage der må springes over/være selvtræning p.g.a. trænerens eget hundearbejde og ferie. Første træningsdato bliver søndag d. 13. august

Træningen vil primært dreje sig om:

Socialtræning (samvær med andre hvalpe, andre mennesker, nye indtryk m.m.) Sporsøg (lære hvalpen at følge at spor udlagt af føreren) Feltsøg (lære hvalpen at hente ting i et felt og bringe dem ud til føreren) Rundering (lære hvalpen at opsøge en figurant væk fra føreren og Lydighed (linetilvænning, fri ved fod, sit, dæk, indkald, apport m.m.)

Hvis du er interesseret i at komme på holdet, skal du kontakte Birthe eller Henrik på tlf. 30484710 eller pr. mail på dejgaard@tdcadsl.dk

Prisen for træningen er 500 kr. (for 10 gange + afslutningsprøve) og du skal samtidig være medlem af kreds 3. Indmeldelse i kreds 3 samt træningsgebyr indbetales på kredsens konto i Danske Bank 1551 5859743
Husk ved indbetaling at skrive hvilket hold du skal gå på.

0
Page 5 of 54 «...34567...»