Resultater – Agility

Agility resultater Træf 2017

Spring klasse 1 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 0 25,34 0      
2 111 Jacob Højsgård Malinois coda 0 27,1 0      
3 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 5 38,9 8,9      
4 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 10 46,13 21,13      
5 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 50 0 50      
6 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
                       

Spring klasse 2 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 0 31,62 0      
2 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 34 0      
3 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 0 34,5 0      
4 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 34,88 0      
5 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 37,72 2,72      
6 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 5 32,25 5      
7 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 5 35,57 5,57      
8 117 Pia van Acker Malinois Zazia 10 35,59 10,59      
9 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 50 0 50      
10 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 50 0 50      
11 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 50 0 50      
12 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 50 0 50      
13 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 50 0 50      
                       

Spring Sandkasse 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 118 Pia van Acker Tervueren Mallie 50 0 50      
2 119 ulla schrøder Groenendael Dixie 50 0 50      
3 121 Ole Torp Aundahl Tervueren Mikkel 50 0 50      
                       

Spring Åben 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 0 30,78 0      
2 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 31,53 0      
3 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 0 31,59 0      
4 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 32,12 0      
5 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 0 32,4 0      
6 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 32,92 0      
7 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 0 38,19 1,83      
8 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 5 29,09 5      
9 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 5 34,57 5      
10 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 15 29,81 15      
11 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 50 0 50      
12 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
13 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 50 0 50      
14 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 50 0 50      
15 111 Jacob Højsgård Malinois coda 50 0 50      
16 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 50 0 50      
17 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 50 0 50      
18 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 50 0 50      
19 117 Pia van Acker Malinois Zazia 50 0 50      
                       

Agility klasse 1 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 0 35,44 0      
2 111 Jacob Højsgård Malinois coda 5 38,25 5      
3 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 10 55,44 23,44      
4 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
5 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 50 0 50      
6 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 50 0 50      
                       

Agility klasse 2 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 38,37 0      
2 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 0 42,06 0      
3 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 42,84 0      
5 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 46,19 1,19      
6 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 0 49,79 4,79      
7 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 5 38,5 5      
4 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 5 41,12 5      
8 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 5 42,03 5      
9 117 Pia van Acker Malinois Zazia 5 44,66 5      
10 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 10 37,66 10      
11 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 15 43,12 15      
12 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 10 53,25 18,25      
13 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 50 0 50      
                       

Agility sandkasse 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 119 ulla schrøder Groenendael Dixie 5 89,25 44,25      
2 118 Pia van Acker Tervueren Mallie 50 0 50      
3 121 Ole Torp Aundahl Tervueren Mikkel 50 0 50      
                       

Agility Åben 

                   
Placering Kat. Nr. Fornavn Efternavn Rase Kaldenavn Fejl Tid Fejl ialt      
1 109 Gitte Hansen Groenendael Gandhi 0 37,03 0      
2 106 Flemming Hansen Groenendael Daniella 0 40,66 0      
3 120 yanne Enevoldsen Malinois Sazu 0 43,72 1,72      
4 107 Flemming Hansen Groenendael Clarissa 5 38,25 5      
5 112 Jørgen Rasmussen Tervueren Amanda 10 38,56 10      
6 108 Frank Rosengaard Groenendael Pepsi 10 39,78 10      
7 113 Lars Hindsgaul Malinois Hippie 15 38,53 15      
8 110 gitte eilstrup Tervueren Andy 15 39,32 15      
9 102 Anne Rath Petersen Tervueren Viola 5 52,75 15,75      
10 116 Nanna Rambøl Tervueren Gisle 15 49,43 22,43      
11 114 Mona Mortensen Tervueren Tuci 10 55,25 23,25      
12 115 Mona Mortensen Tervueren Dixie 15 62,28 35,28      
13 101 Amalie Redke Groenendael Mocca 10 79,34 47,34      
14 100 Allan Carlsen Groenendael Herah 50 0 50      
15 103 Anne Rath Petersen Tervueren Inga 50 0 50      
16 104 Annett Jørgensen Groenendael Mira 50 0 50      
17 105 Charlotte Mølgaard Groenendael Nellie 50 0 50      
18 111 Jacob Højsgård Malinois coda 50 0 50      
19 117 Pia van Acker Malinois Zazia 50 0 50      
                       

Hold

                     
        AG   SP   Ialt      
3+1       Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
102 Anne Rath Petersen Viola 15,75 52,75 1,83 38,19        
106 Flemming Hansen Daniella 0 40,66 0 32,12        
108 Frank Rosengaard Pepsi 10 39,78   29,81        
100 Allan Carlsen Herah   0 0 31,59        
                27,58 264,9   1
                       
        AG   SP   Ialt      
Team Casa Lilja       Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
110 gitte eilstrup Andy 15 39,32 5 34,57        
112 Jørgen Rasmussen Amanda 10 38,56 5 29,09        
113 Lars Hindsgaul Hippie 15 38,53 0 32,4        
117 Pia van Acker Zazia   0   0        
                50 212,47   2
                       
        AG   SP   Ialt      
Kreds3 Power       Fejl ialt Tid Fejl ialt Tid Fejl tid    
116 Nanna Rambøl Gisle 22,43 49,43 50 0        
101 Amalie Redke Mocca 47,34 79,34 50 0        
109 Gitte Hansen Gandhi 0 37,03 0 31,53        
104 Annett Jørgensen Mira                
                169,77 197,33   3
                       
        AG   SP   Ialt      
Flemming, Anne og Mona     Fejl ...
Læs mere →
0

Agility resultater Træf 2016

Spring 1
Banetid 50 s
Stor Dommer: Jannie Nielsen
Plac KatNr Navn Hund Race Fejl Tid Ialt
1 1 Allan Carlsen Herah Tervueren 0 35,56 0
2 4 Jacob Højsgård Coda Malinois 0 37,28 0
3 7 Charlotte Mølgaard Hansen Nellie Groenendael 5 35,68 5
4 6 Mona Mortensen Tuci Tervueren 5 42,57 5
5 3 Tina Mette Jørgensen Ninji Groenendael 10 31,19 10
6 2 Anne Rath Petersen Inga Tervueren 20 42,88 20
Dis 9 Jeanette Harmsen Agnes Groenendael
Dis 5 Karsten Bruun Hugin Groenendael
Spring 2
Banetid 50 s
Plac KatNr Navn Hund Race Fejl Tid Ialt
1 21 Annett Jørgensen Mira Groenendael 0 36,34 0
2 20 Frank Rosengaard Pepsi Groenendael 0 37,5 0
3 8 Yanne Enevoldsen Sazu Malinois 0 39,41 0
4 13 Flemming Hansen Daniella Groenendael 0 39,87 0
5 15 Anne Rath Petersen Viola Tervueren 0 42,37 0
6 24 Jørgen Rasmussen Amanda Tervueren 5 35,53 5
7 12 Lars Hindsgaul Hippie Malinois 5 36,5 5
8 22 Mette Lorentzen Zaga Tervueren 5 37,5 5
9 11 Gitte Hansen Gandhi Groenendael 5 38,31 5
10 16 Birgit Kristensen Cherie Groenendael 5 39,68 5
11 10 Gitte Eilstrup Andy Tervueren 10 38,22 10
Dis 14 Flemming Hansen Clarissa Groenendael
Dis 18 Anne Mickelborg Jamie Tervueren
Dis 26 Janne Kjærgaard Feliz Tervueren
Dis 19 Pia Van Acker Zazia Malinois
Dis 23 Mona Mortensen Dixie Tervueren
Dis 25 Hanne Gjerulff Kristensen Kasi Tervueren
Dis 17 Jørgen Schou Qti Groenendael
Spring 2 Senior
Banetid 55 s
Plac KatNr Navn Hund Race Fejl Tid Ialt
1 27 Flemming Hansen Nikki Groenendael 0 47,32 0
2 28 Maibritt Schou Fidji Groenendael 0 51,5 0
Dis 29 Pia Van Acker Lilja Tervueren
Spring Åben
Banetid 50 s
Plac KatNr Navn Hund Race Fejl Tid Ialt
1 8 Yanne Enevoldsen Sazu Malinois 0 36,94 0
2 16 Birgit Kristensen Cherie Groenendael 0 38,85 0
3 14 Flemming Hansen Clarissa Groenendael 5 35,22 5
4 22 Mette Lorentzen Zaga Tervueren 5 36,66 5
5 11 Gitte Hansen Gandhi Groenendael 5 38,9 5
6 10 Gitte Eilstrup Andy Tervueren 5 40 5
7 15 Anne Rath Petersen Viola Tervueren 5 40,53 5
8 13 Flemming ...
Læs mere →
0

Agility resultater Træf 2015

DM klasse 1:
Vinder: Jette Blixt med Eternitys Herah (Herah), nummer to: Lars Hindsgaul med Hope van het Groot Wezenland (Hippie)

DM klasse 2:
Vinder: Flemming Hansen med Clarissa, nummer to: Mette Lorentzen med Belsique’s Zaga-Nevada Of Aura (Zaga), nummer tre: Flemming Hansen med Team-Ami Nike Blue (Nikki)

Træffets bedste agilityhund:
Vinder: Kjeld Schrøder med Casfan Latoyah (Toyah), nummer to: Lars Hindsgaul med Hope van het Groot Wezenland (Hippie), nummer tre: Flemming Hansen med Clarissa

Se alle resultater her

Kvalifikation til FMBB Agility VM 2016 – Slutstilling

Navn Stambogsnavn Hund AG-nr. Slutstilling
AG SP I  ALT
1 Gitte Hansen Belgerac Gandhi Gandhi DK23237/2007 33 69 102
2 Flemming Hansen Clarissa Clarissa DK00734/2010 28 61 89
3 Gitte Eilstrup Casa Lilja Andy Andy DK21262/2008 39 47 86
4 Jørgen Rasmussen Casa Lilja Amanda Amanda DK21259/2008 27 42 69
5 Mette Lorentzen Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Zaga DK05055/2010 0 64 64
6 Janne Kjærgaard Jina Langu Ni Feliz Feliz DK12085/2011 15 45 60
7 Birgit Kristensen Cheri Cherie DK00733/2010 6 34 40
8 Allan Carlsen Coeur-Ami Pepsi Blue Pepsi DK15378/2009 10 23 33
9 Lars Hindsgaul Boholdt Zsa Zsa Gabor Zazia DK10379/2011 18 0 18
10 Gitte Hansen Casa Lilja A’Jamie Jamie DK21263/2008 9 0 9
11 Anne Rath Petersen Vom Hunderath Inga Inga DK18187/2013 0 4 4
Anne Rath Petersen Vom Hunderath Viola Viola DK09136/2012 0 0 0
Anne Mickelborg Casa Lilja A’Jamie Jamie DK21263/2008 0 0 0
Lars Hindsgaul Hope van het Groot Wezenland Hippie DK16114/2009 0 0 0
Pia van Acker Boholdt Zsa Zsa Gabor Zazia DK10379/2011 0 0 0
Fransk Rosengaard Coeur-Ami Pepsi Blue Pepsi DK15378/2009 0 0 0

Se udregningen her

Vær opmærksom på, at der har været en udregningsfejl på erstatningsløbene på Træffet den 27. ...

Læs mere →
0

Kvalifikation til FMBB Agility VM 2015 – Slutstilling

Nr. Navn Stambogsnavn Hund AG-nr. Slutstilling
1 Gitte Hansen Belgerac Gandhi Gandhi DK23237/2007 80
2 Jørgen Rasmussen Casa Lilja Amanda Amanda DK21259/2008 65
3 Gitte Eilstrup Casa Lilja Andy Andy DK21262/2008 50
4 Mette Lorentzen Belsique’s Zaga-Nevada of Aura Zaga DK05055/2010 41
5 Kjeld Schrøder Casfan Latoyah Toyah DK23370/2009 39
6 Flemming Hansen Clarissa Clarissa DK00734/2010 27
7 Janne Kjærgaard Jina Langu Ni Feliz Feliz DK12085/2011 10
8 Birgit Kristensen Cheri Cherie DK00733/2010 6
9 Fransk Rosengaard Coeur -Ami Pepsi Blue Pepsi DK15378/2009 6
Hanne Gjerulff Kristensen Koolkasi of the Home Port Kasi DK10334/2011 0
Allan Carlsen Casa Lilja A’Jamie Jamie DK21263/2008 0
Lars Hindsgaul Hope van het Groot Wezenland Hippie DK16114/2009 0
Pia van Acker Boholdt Zsa Zsa Gabor Zazia DK10379/2011 0
Anne Mickelborg Casa Lilja A’Jamie Jamie DK21263/2008
Anne Rath Petersen Vom Hunderath Lotus Lotus DK09130/2012
Allan Carlsen Ollegaardens O´Gaia of O´Shaya O’Gaia 19634/2006

Se udregningen her (Excel)

Page 1 of 2 12